فعال سازی EmWin و TouchGFX در نرم افزار STM32 Cube MX

ریال

در این آموزش در مورد نرم افزار و رابط گرافیکی touchGFX شاهکاری دیگری از شرکت ST بحث خواهیم کرد. نرم افزار و رابط گرافیکی touchGFX یک ابزار گرافیکی رایگان است که می توان به وسیله آن یک صفحه نمایش لمسی با صفحات و ویجت های دلخواه خود را ایجاد کرد

توضیحات

در آموزش های گذشته در مورد رابط گرافیکی EmWin بحث کردیم، اما در این آموزش در مورد نرم افزار و رابط گرافیکی touchGFX شاهکاری دیگری از شرکت ST بحث خواهیم کرد. نرم افزار و رابط گرافیکی touchGFX یک ابزار گرافیکی رایگان است که می توان به وسیله آن یک صفحه نمایش لمسی با صفحات و ویجت های دلخواه خود را ایجاد کرد و بعد با تولید کد و شخصی سازی کدها می توان آن را روی یکی از بردهای شرکت STM یا برد طراحی شده خود انتقال داد و یک صفحه نمایش لمسی کاربردی داشت.

در مقایسه این رابط گرافیکی با EmWin می توان به جرات گفت که TouchGFX از نظر رابط گرافیکی ، محیط نرم افزاری، تنوع فراوان در ساخت آیکون، کاربری ساده تر، حجم پایین کد، تنظیمات بسیار زیاد بر روی هر بخش و … نام برد.

حال در این آموزش می خواهیم طریقه فعال سازی این دو رابط گرافیکی را در نرم افزار STM32 Cube MX را آموزش داده و همچنین طریقه کار با نرم افزار TouchGFX Designer و فعال سازی آن در نرم افزار STM32 Cube MX را آموزش می دهیم.


نرم افزار: STM32 Cube MX، TouchGFX Designer، STM32 Cube IDE

مدت ویدئو: ۴۷ دقیقه


توجه: برای پخش ویدئو نرم افزار های KMPlayer و K-Lite Codec Pack در سیستم شما نصب باشد.