راه اندازی LCD1202 به همراه نمایش متن فارسی در STM32

400,000 ریال

LCD NOKIA 1202 یک LCD از نوع گرافیکی با تعداد 96X68 پیکسل که به صورت سیاه و سفید می توان اطلاعات را بر روی آن نوشت. ارتباط مورد استفاده برای راه اندازی LCD NOKIA 1202 از نوع SPI می باشد که در این آموزش از GPIO استفاده شده است این این LCD با درایور STE2007 کنترل می شود و می توان با انواع میکروکنترلرها راه اندازی کرد.

توضیحات

LCD NOKIA 1202 یک LCD از نوع گرافیکی با تعداد ۹۶X68 پیکسل که به صورت سیاه و سفید می توان اطلاعات را بر روی آن نوشت. ارتباط مورد استفاده برای راه اندازی LCD NOKIA 1202 از نوع SPI می باشد که در این آموزش از GPIO استفاده شده است. این  LCD با درایور STE2007 کنترل می شود و می توان با انواع میکروکنترلرها راه اندازی کرد.

کاربرد این LCD در پروژه های با حجم کوچک بسیار کاربرد دارد و همین طور می توان کارهای گرافیکی خوبی را در این LCD انجام داد. قیمت بسیار مناسب و تعداد پایه های کم هم از مزایای دیگر این LCD پرکاربرد است.


پین های خروجی:

۱- (not used) بدون استفاده این پین به جایی متصل نمی شود و فقط برای فلت ال سی دی به عنوان نگه دارنده است.

۲- (reset) از این پین برای ریست کردن کنترلر STE2007 که داخل ال سی دی قرار دارداستفاده می شود این پین باید پول آپ باشد و با ۰ شدن کنترلر LCD ریست می شود.

۳- این پین برای انتخاب STE2007 استفاده می شود این پین باید قبل از ارسال دیتا به رم ال سی دی به وضعیت فعال یعنی ۰ در بیاید و در حالت معمولی ۱ باشد که کنترلر دیتایی دریافت نمی‌کند.

۴- (GND) این پین هم تغذیه منفی کنترلر است.

۵- (MOSI) این پین معمولا در ارتباط SPI استفاده می شود و مخفف (Master Out Slave In ) است این پین دیتا های ورودی ما به کنترلر است و تمام دیتا هایی که قرار است به STE2007 منتقل بشود از این پین ارتباط می گیرد.

۶- (SCK) در این پین برای سینک کردن بیت های دیتا بین میکرو کنترلر استفاده می شود یعنی سرعت انتقال دیتا و بیت های MOSI رو مشخص می کند کلا الگورتیم این که STE2007 روی لبه بالا رونده پالس در این پایه وضعیت MOSI رو به عنوان یک بیت از دیتا بر می دارد.

۷- (۳٫۳V) تغذیه LCD که حداکثر ۳٫۳V است.

۸- (۳٫۳V) تغذیه LCD که حداکثر ۳٫۳V است.

۹- (GND) این پین هم تغذیه منفی کنترلر.

۱۰- (-LED) این پین هم تغذیه منفی بکلایت LCD است.

۱۱- (+LED) این پین هم تغذیه مثبت بکلایت LCD است.

۱۲- (not used) بدون استفاده این پین به جایی متصل نمی شود و فقط نگه دارنده است.


مدت ویدئو: ۴۰ دقیقه

نرم افزار: IAR Embeded, STM32 Cube MX, LCD Asisstant

نوع آموزش: فارسی

کد سورس: دارد

شماتیک مدار: دارد

کامپایلر: IAR

کتابخانه: HAL Library


نکته: شماتیک مدار در پروژه موجود است.


توجه: برای پخش ویدئو نرم افزار های KMPlayer و K-Lite Codec Pack در سیستم شما نصب باشد.