راه اندازی ماژول ارتباط بی سیم HC-12 و تبادل دیتا با میکرو STM32

250,000 ریال


ماژول ارتباطی پورت سریال بی سیم HC-12 یک ماژول انتقال داده بی سیم چند کاناله نسل جدید است. باند فرکانس کاری بی سیم آن 433 تا 473 مگا هرتز است ، می توان چندین کانال را همزمان تنظیم کرد ، با مرحله 400 کیلوهرتزی که مجموعاً ‌100 کانال را پشتیبانی می کند. حداکثر قدرت انتقال ماژول 100 کیلی وات dBm  20 است ، حساسیت دریافتی dBm 117- با سرعت بالا bps 5000 در هوا است و فاصله ارتباطی 1000 متر در فضای باز است.

توضیحات

ماژول ارتباطی پورت سریال بی سیم HC-12 نسل جدیدی از ماژول انتقال داده های بی سیم چند کاناله است. باند فرکانس کاری بی سیم آن ۴۳۳٫۴-۴۷۳٫۰MHz است و کانال های چندگانه قابل تنظیم هستند.(با یک پله کانال از ۴۰۰kHz و در کل ۱۰۰ کانال). حداکثر قدرت انتقال دهنده ماژول ( ۱۰۰mW 20dBm) است که حساسیت دریافت ۱۱۷- دسی بل متر با سرعت ۵۰۰۰bps در هوا است. فاصله ارتباطات ۱۰۰۰m (حالت FU3 با سرعت سریال ۴۸۰۰bps) در فضای باز ، ۱۸۰۰ متر در حالت FU4 با کاهش سرعت Baud و حجم داده است. فاصله طولانی انتقال در فضای آزاد تا ۱۰ متر است. طراحی لبه سوراخ های تمبر SMD را نصب می کند که به راحتی در دستگاه های برنامه جاسازی می شود. این ماژول از پکیج سوراخ Stamp استفاده می کند تا بتواند لحیم کاری مناسبی را به همراه داشته باشد. ابعاد این ماژول ۲۷٫۸ میلی متر × ۱۴٫۴mm mm 4 میلی متر (از جمله درپوش آنتن ، به استثنای آنتن حلقوی) می باشد که ساختار آن این ماژول را برای استفاده در برنامه های خاص کاربر بر روی برد SMA (ANT1) و اتصال لحیم کاری (ANT2) پورت اتصال دو نوع آنتن مناسب کرده است. در این ماژول می توانید از آنتن کواکسیال SMD، آنتن مارپیچ یا آنتن DIY 433MHz در سیستم انتقال داده های بی سیم از راه دور برد کوتاه مانند سنسور بی سیم، سیستم محافظت از ساختمان هوشمند، کسب اطلاعات اتوماسیون استفاده کنید. پیکربندی استاندارد ماژول HC-12 فقط شامل یک ماژول ارتباط بی سیم باند فرکانس ۴۳۳ مگاهرتز با سوکت RF و استاندارد IPEX20279-001E-03 می باشد.


ماژول ارتباطی پورت سریال بی سیم HC-12 یک ماژول انتقال داده بی سیم چند کاناله نسل جدید است. باند فرکانس کاری بی سیم آن ۴۳۳ تا ۴۷۳ مگا هرتز است ، می توان چندین کانال را همزمان تنظیم کرد ، با مرحله ۴۰۰ کیلوهرتزی که مجموعاً ‌۱۰۰ کانال را پشتیبانی می کند. حداکثر قدرت انتقال ماژول ۱۰۰ کیلی وات dBm  ۲۰ است ، حساسیت دریافتی dBm 117- با سرعت بالا bps 5000 در هوا است و فاصله ارتباطی ۱۰۰۰ متر در فضای باز است.

ما در تنظیمات پیش فرض از ماژول آن استفاده می کنیم که پارامترها به شرح زیر است:

AT+RXOK+B9600

OK+RC001

OK+RP : +20dBm

OK+FU3

  • نرخ (BuadRate) 9600
  • کانال انتخاب شده = ۱
  • قدرت انتقال dBm 20
  • مود انتخاب شده FU3

 

اتصالات

  • Vcc به ۵ ولت متصل است
  • Gnd به Gnd
  • Tx از HC-12 به Rx از MCU متصل می شود
  • Rx از HC-12 به Tx از MCU متصل می شود
  • پین SET را باید همان طوری که هست برای برقراری ارتباط باقی بماند و در حالی که از دستورات AT استفاده می کنیم ، باید آن را Ground کنیم.

مدت ویدئو: ۹ دقیقه

نوع آموزش: فارسی 

کد سورس: دارد

شماتیک مدار: ندارد

تست روی سخت افزار: دارد

کامپایلر: STM32 Cube IDE

کتابخانه: HAL Library


توجه: برای پخش ویدئو نرم افزار های KMPlayer و K-Lite Codec Pack در سیستم شما نصب باشد. و از نرم افزار ۷zip برای خارج کردن پروژه از حالت فشرده استفاده کنید.