آموزش رابط گرافیکی EmWin با نرم افزار GUI Builder

550,000 ریال

در این آموزش دستورات مهم در EmWin شامل نمایش متن، عکس، جدول، Progbar ، تغییر اندازه فونت ، رنگ بندی آنها و … با استفاده از نرم افزار GUI Builder و نرم افزار BMP Convertor آموزش داده خواهد شد.

توضیحات

EmWin کتابخانه گرافیکی برای LCD های رنگی می باشد. توسط این کتابخانه شما می توانید یک رابط گرافیکی بسیار قوی برای خود طراحی کنید.این کتابخانه دارای توابع بسیار گسترده برای کار با متن ها و تصاویر و ویرایش آنها می باشد. توسط این کتابخانه سرعت شما در طراحی رابطه های GUI بسیار سرعت می گیرد.


بخش اول:

راه اندازی ال سی دی رنگی ۳٫۵ اینچی با درایور ILI9481 و رابط گرافیکی EmWin در میکرو STM32


قسمت دوم:

آموزش دستورات مهم در EmWin شامل نمایش متن، عکس، جدول، Progbar ، تغییر اندازه فونت ، رنگ بندی آنها و … با استفاده از نرم افزار GUI Builder

 در این آموزش طریقه ساخت صفحه گرافیکی توسط نرم افزار GUI Builder و وارد کردن آن به پروژه و طریقه نمایش آن بر روی LCD آموزش داده شده است و همچنین رنگ بندی پس زمینه و متن و تغییر فونت و اندازه متن بیان شده است.

در ادامه آموزش Progbar و طریقه کار با جدول و بلوک بندی جدوال و در ضمن نمایش عکس با فرمت BMP با نرم افزار BMP Convertor و نمایش چندین عکس به صورت همزمان و … به شما آموزش داده شده است.


نکته ۱: کامپایلر استفاده شده در این پروژه IAR بوده و در کامپایلرهای دیگر هیچ تفاوتی ندارد.

نکته ۲: این پروژه با نرم افزار STM32 CUBE MX نسخه ۵٫۳ کانفیگ شده است.


در این پروژه از بخش های مهم و کاربردی رابط گرافیکی EmWin با نرم افزار GUI Builder و BMP Convertor که در فایل پروژه به همراه کد سورس آن موجود می باشد. لازم به ذکر است که رابط گرافیکی EmWin گستردگی فراوانی دارد که آموزش کامل آن حداقل ۳۰ ساعت زمان نیاز دارد لذا ما در این آموزش نکات مهم و کاربردی استفاده از این رابط گرافیکی را به شما آموزش داده ایم.


در قسمت سوم با استفاده از نرم افزار Font Convertor فارسی نویسی را بر روی این LCD با رابط گرافیکی EmWin  را به شما آموزش خواهیم داد.

لینک دانلود قسمت سوم


لینک دانلود قسمت اول